Jdi na obsah Jdi na menu
 


Christmas tree Virus se šíří jako Hoax na Facebooku [UPOZORNĚNÍ]

25. 11. 2010

Je tu nová zpráva rychle šíří na stěnách Facebooku uživatelů ', varování obyvatelstva o aplikaci s názvem "Vánoční strom". Zpráva je falešná, aby naše znalosti. Žádné zabezpečení Internetu firma vydala varování o hrozbě takové žádosti.

Zpráva přichází v několika různých formách, prohlašovat, že aplikace vánoční strom Facebooku bude buď zhroucení počítače nebo ukrást vaše osobní údaje.

Typická zpráva vypadá takto: ,,WARNING!!!!!!…..DONOT USE THE Christmas Tree application on Facebook. Please be advised it will crash your computer. Geek squad says it's oneof the WORST trojan-viruses there is and it is spreading quickly. Re-post and let your friends know ( from a friend)".

 

Kromě toho, že Geek Squad, společnost, která dělá IT služeb a počítačových opravy, není spolehlivým zdrojem informací o nových malware, Sophos tvrdí, že to není vědomo žádných škodlivých aplikacích Facebooku pomocí vánočního stromu jméno.

Samozřejmě, že se zpráva šíří tak rychle, jak to je, to by nás nemělo překvapovat, pokud někdo skutečně vytvořil nebezpečný aplikace nesoucí tento nebo podobný název. To je problém s falešnými varování: Jsou k záměně, a po chvíli se dostane těžko odlišit falešné hrozby od těch pravých.

via
mashable.com

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář