Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naučte svůj počítač lhát

4. 11. 2010

Zajímá-li vás, jak složité je napsat oznámení aplikace, naučíme vás, jak přimět vás počítač k udávání falešných informací: to je totiž jedna z věcí, díky kterým psaní systémových hlášení zvládnete opravdu bravurně.


Jak na to

Otevřeme si Notepad (poznámkový blok), vepište do něj tuto větu : Msgbox "Ve vašem počítači je 5,000,000 virů. Kupte si Antivirus Expert k jejich vyčištění". Svou poznámku uložte na plochu nebo někam, kde ji budete schopni později najít. Pojmenujte ji jako ,,Lhani.vbs" (bez uvozovek). Jestliže jste na Windows XP či Vista, stačí na soubor pouze dvakrát kliknout, jestliže však pracujete na Windows 7, musíte na soubor kliknout pravým tlačítkem a použít Microsoft Windows Based Script. Na Sedmičkách rovněž dostanete varovnou zprávu, jíž můžete ignorovat, skript vám samozřejmě nic neudělá.

Ukázka, jak vypadá "Lhaní" na sedmičkách:

Můžete i spustit soubor tak, že kliknete pravým tlačítkem myši a zvolíte možnost "Otevřít v příkazovém řádku"

Podívejte se, jak jednoduché je dostat počítače lhát? Pamatujte si, když navštívíte webovou stránku a zpráva přijde, jen proto, že říká, že je systém Windows varování, nebo něco jiného, co vypadá oficiální, to není nutně tak. Zkušené programátory může tyto věci vypadají velmi přesvědčivě. Pokud máte pozemek na webové stránce, a říká, že je skenování počítače to nejlepší, co můžete udělat, je otevřít Správce úloh a ukončit aplikaci prohlížeče nebo procesu.


Zdroj: ESET Threat Center

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

lhani

(Skapal, 14. 1. 2013 22:23)

Ahoj mám win 7 chtěl jsem to vyzkoušet aby mi to napsalo že mám v pc 5,000,0000 virů ale nejde mi to maximálne to napíšu ale nejde mi to dát aby se to otevřelo v Microsoft Windows Based Script nikde to tady nemám :(