Jdi na obsah Jdi na menu
 


Počasí

21. 8. 2016

Už je to dávno, co jsem se zde napsal nějaký článek. Po 5ti letech je zde nový článek. Tentokrát počasí.

Chtěl bych vám představit můj projekt, který nese název "Počasí". Web už je v provozu od roku 2011 a o rok později byla vydána tzv. beta verze. Pak se na web zapomnělo a nebylo tolik času. Letos jsem se začal webu opět aktivně věnovat. Web je vytvořen pomocí rámců, což je ten nejjednodušší způsob dělání webu.

Účelem projektu je naučit se aspoň trochu základy HTML, PHP a databází MySQL. Další účel je, aby uživatelé měli všechny informace na jednom místě. Sázím na jednoduchost. Dělání stránky přes rámce je fakt ostuda, ale pro ty základy to stačí. Bylo dokonce vytvořeno i meteoforum, které běží pod systémem MyBB. Pro provoz fóra byla rovněž požadována MySQL databáze, kterou ovšem sweb ve svém programu zdarma nepodporuje. Bylo tedy nutné najít free hosting MySQL databáze. Aktuálně běží pod dbfree.net, tak doufejme, že nezklame. Tabulka "O Vás" byla rovněž úplně překopaná a nyní ukazuje skutečné informace. To samé bylo i zde na webu, ale už vše funguje, jak má...snad. Samotná tabulka není nic jiného, než javascipty a trochu PHP.

Web chci stále zdokonalovat a doplňovat další odkazy. Ovšem jediná nevýhoda je, že se domovská stránka načítá trochu déle. Nevím jestli je to jen u mě nebo i u ostatních. Už je v plánu i mobilní verze. Sice existuje, ale chci jí trochu vylepšit.

Odkaz na web: http://pocasi.umravencu.sweb.cz/beta/

Další informace jsou na samotném webu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář