Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stuxnet Rozdělí Atom

20. 11. 2010

Erikův blog skutečně naznačuje, že cílový konvertor by mohl být použit pro obohacování uranu, a skutečnost, že jeden z obou dotčených dodavatelů v Teheránu, půjčuje nějakou věrohodnost k teorii, že Íránské jaderné zařízení byly zaměřeny na sabotáž. Nevím však, jak pravděpodobné je, že konvertory mohou být použity pro řízení nesouvisející procesy při otáčkách výše. Pokud je mi známo, ne jeden šel doposud jak říkat, že by neměly být nalezené v jiných typech zařízení, a tak to zůstane teorií. I když je to potvrdil, zaměření íránského zařízení není prokázáno nezvratně.

To je však teorie, která by mohla být správná. Írán byl počáteční hotspot infekcí Stuxnet a tam je určitě zájem v jiných částech světa o íránském jaderném programu.

Podle stejné logiky, protože jiný dodavatel není ve Finsku, můžete argumentovat možnost aktivistická skupina zaměřená finská jaderná zařízení. Samozřejmě, že Finsko nemá program vývoje jaderných zbraní (a je opravdu signatářem nukleární Non-smlouva rozšíření), takže tento argument není tak přesvědčivé, i když nejsou zbraně použít pouze pro obohacený uran, a zatímco tam je silný populární podpora pro jadernou energetiku v zemi, že podpora je daleko od jednomyslného. Vlastně bych neměl být překvapen, neboť některé divočejší spekulace, že jsme viděli, pokud někdo všiml, že Finsko je pro radiaci a jadernou bezpečnost potravin má zkratku STUK a pokusil se navrhnout spojení s nejčastěji používaný název pro malware . Ale myslím, že teorie Írán se hodí známé skutečnosti lépe, a vypadá to mnohem přesvědčivější teď, než tomu bylo před několika týdny.


via ESET

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář