Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2011 pro počítače vypadá špatně

27. 12. 2010

Jak jistě víme na internetu je plno virů jako je trojský kůň.

Počítačoví experti varují, že zločinci nezůstanou jen u napadání osobních PC, ale zaměří se v nadcházejícím roce také na mobilní telefony.

Kvůli stále různorodějším operačním systémům ve firmách a rostoucímu využívání mobilních zařízení by měl být rok 2011 pro počítačové zločince velmi výnosný. Jejich taktikou budou nové techniky sociálního inženýrství - v rámci "škodlivých kampaní" budou bombardovat různé adresáty elektronickou poštou s programy pro stahování, obsahujícími malware (zákeřné programy).

To vše bude možné hlavně díky internetu. Již nyní zjistili výzkumní pracovníci Trend Micro, že se více než 80 % nejrozšířenějšího malwaru dostává do uživatelských systémů z webu.

Hackerům neuniknou ani webové prohlížeče

Protože se prohlížeče více diverzifikují a uživatelé jsou opatrnější (možnost zákazu skriptování v prohlížeči Firefox apod.), některé tradiční způsoby útoku (slabiny prohlížečů, infiltrace webových serverů) už nejsou pro výrobce malwaru tak efektivní. Proto stále častěji využívají sociální inženýrství.

Stačí správně formulovaná zpráva, která uživatele přesvědčí, aby si stáhli "něco užitečného". A tak je možné infiltrovat i systém s nejnovějšími bezpečnostními aktualizacemi, protože uživatel chce stáhnout "hodnotný" obsah, ze kterého se následně vyklube součást malwarového programu.

Je velmi pravděpodobné, že se v roce 2011 budou počítačoví piráti stále víc zaměřovat na značky dodavatelů zabezpečení, aby mezi uživateli vyvolali zmatek a nejistotu.

zdroj: tn.cz

upravil: Petr

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář