Jdi na obsah Jdi na menu
 


Počítačoví zločinci ukradli lechtivé fotografie hudebních celebrit a dosud nevydané písničky

16. 12. 2010

Počítačoví zločinci ukradli lechtivé fotografie hudebních celebrit a dosud nevydané písničky, které následně umístili na internet. Kompromitující fotografie se mohou snažit prodat médiím nebo je zneužít k vydírání. Většina lidí se sice nemusí obávat krádeže potenciálního platinového hitu, ale každý má řadu citlivých dokumentů a obrázků, které nemá nikdo jiný vidět.

Němečtí úředníci vyšetřují dva údajní hackeři obviněni z krádeže a pokoušet se prodávat nevydaných tracků likes Lady Gaga, Kesha a Justin Timberlake.

18 roků starý student střední školy a 23 roků starý nezaměstnaný muž, oba žijí se svými rodiči v západním Německu - jsou obviněni z pomocí škodlivého softwaru tajně proniknout do počítačů zahrnující hudební a osobní údaje pro několik desítek z umělců, Duisburg generální prokurátor Rolf Haferkamp řekl v pátek.

Dva jsou obviněni z odesílání Trojan souboru na úřední e-mailové adresy připojenou ke hvězdám, jejich vedení a jejich nahrávací společnosti. Tyto počítače byly napadeny hackery pro přibližně rok předtím, než je objevili. Pár si vydělal více než € 10.000 (asi 13.000 dolarů) z nelegálního prodeje, Haferkamp řekl Associated Press.

Kvůli úniku hudby, někteří umělci nuceni vydat alba, nebo začít zájezdy dříve, než bylo původně plánováno, dodal.

Dva podezřelí jsou rovněž obviněni stahování kompromitující fotografie umělkyně a používat to, aby ji vydírat. Cílem bylo zřejmě není finanční výplaty, ale pro vlivný zpěvák podporovat mladší podezřelého, který je ctižádostivý DJ.

Úředníci by se vyjádřit k určité ukradené písně, ani o totožnosti umělce vydírání, ale německá média oznámila, že je americká dance-pop zpěvačka Kesha.
Ventilátor přináší program na světlo
Fanoušci Kelly Clarkson byl vybrán jako ty, který jako první upozornil úředníky scheme.Fans o Kelly Clarkson byl vybrán jako ty, který jako první upozornil úředníky do systému. (Matt Sayles Associated Press)

Policie byla zpočátku upozorňoval do systému přes snahy zpěvák a bývalý fanoušky American Idol Kelly Clarkson, poté, co obviněný údajně osloven několika on-line prostřednictvím webových stránek a fanoušek nabídl k prodeji je nové, unreleased materiál.

Podezřelé, oddaný fanoušek kontaktoval Clarksona řízení, který zase kontaktoval úřady.

"Šetření by mohlo vést k obvinění týkajících se obchodních porušování autorských práv, které s sebou nesou trest až na pět let ve vězení," řekl Haferkamp německé tiskové agentury Deutsche Welle.

Protože jeden z podezřelých je menší, "mohl čelit podobným trestem v nápravném zařízení pro mladistvé pachatele."

Dva musí být ještě formálně obviněn, v rámci šetření bude pokračovat do nového roku, ale oba mají již přijaty k páchání některých zločinů, podle německých médií zprávy.

zdroj: cbc.ca

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář