Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jen jedno heslo nestačí

30. 12. 2010

Uživatelé stále berou bezpečnost na lehkou váhu. Po prozkoumání 200 000 prolomených hesel se zjistilo, že lidé často používají jako heslo 123456, následované slovy heslo/password anebo 12345678.

Není to tak dávno, co vypluly na povrch cesty k prolomení mnohých hesel. Ty jasně indikují, že způsob, jakým mnozí z vás komponujete vaše hesla, není zcela efektivní.

Hesla jsou jednoduše jako klíče od bytu: používáme je každý den, ale nemyslíme na ně až do té doby, než je ztratíme, či nám je někdo ukradne. Nedávný útok na síť Gawker (Gizmodo, Deadspin) všem ukázal, že nepoužíváme svá hesla správně. Ve zkratce to znamená, že mnozí z nás nechávají své dveře jednoduše stále otevřené. Analýza téměř 200 000 prolomených hesel z Gawkeru dokazuje, že nejpopulárnějším heslem je "123456". Stříbrnou medaili získalo slovo "heslo/password" a bronz kombinace "12345678".

Co to pro nás znamená? V prvé řadě to, že se většina z vás ještě nepoučila z několika jednoduchých tipů, které vám dávají všechny weby zaměřující se na internetovou bezpečnost. Přesto je však rovněž jasné, že mechanizmy hesel začínají stárnout a skýtají určité bezpečnostní riziko.

Hack Gawkeru zvýraznil dva největší problémy hesel. Prvním je samozřejmě skutečnost, že většina uživatelů používá prostá a lehce prolomitelná hesla; druhým nicméně také fakt, že si uživatelé vymyšlené heslo dávají k více účtům. Prolomte tedy jedno heslo a máte přístup k více účtům.


zdroj: Dvojklik.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář